انواع دوربین های مدار بسته و کابرد های آنها

دوربین مدار بسته شهریور ۱۳۹۷

دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته یکی از وسایلی است که امروزه در اکثر دفاتر و مغازه ها و شرکت ها برای استفاده های مختلفی نصب و استفاده می شود. این دوربین ها قابلیت های مختلفی دارند و شما با استفاده از ان ها می توانید کارهای خود را راحت تر و اسان تر انجام دهید.

در این مقاله قصد داریم تا انواع دوربین های مدار بسته را برای شما نام ببریم و توضیح مختصری از ان ها را نیز برای شما ارائه کنیم.

دوربین مدار بسته دام

دوربین های دام به معنی دوربین های گنبدی می باشند و بیشتر در روی سقف نصب می شوند. این نوع دوربین مدار بسته دارای اشکال گوناگونی می باشد و قابلیت های متنوعی نیز دارد.

دوربین مدار بسته صنعتی

نام اصلی دوربین های مدار بسته صنعتی دوربین های بادی می باشد و بر خلاف نامشان در کشور ما دارای مصارف مختلفی هستند. این نوع از دوربین ها معمولا مکعب مستطیلی می باشند و قابلیت نصب لنز جداگانه را نیز دارند.

این نوع دوربین ها به دلیل قابلیت نصب لنز دارای طرفداران زیادی است و انواع با قاب و یا بی قاب ان در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین مدار بسته اسپید دام

دوربین های اسپید دام به کلیه دوربین هایی گفته می شود که قابلیت چرخش به صورت اتومات و یا دستی را دارند. این نوع دوربین ها برای مکان های مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز است کل مکان و یا محوطه را تحت پوشش قرار دهد.

 دوربین مدار بسته ای ار

دوربین های ای ار نوعی از دوربین های مدار بسته با نور مادون قرمز می باشند و برای تشخیص تصاویر در تاریکی مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع از دوربین ها سنسور های خاصی نصب می شود.

دوربین مدار بسته مینیاتوری، مخفی و ضد آب

دوربین های مینیاتوری دوربین های مدار بسته ریزی می باشند که برای تصویر برداری مخفی و نامحسوس از ان ها استفاده می شود. دوربین های مخفی نیز در این نوع دسته بندی قرار دارند و در اندازه و شکل های متفاوتی وجود دارند و از ان ها بیشتر برای کارهای خاص استفاده می شود.

دوربین های مدار بسته ضد آب نیز با لایه های از جنس واترپرف پوشانده شده اند و این کار باعث ضد آب شدن ان ها می شود. این دوربین ها در موارد خاصی که نیاز به ضد آب بودن دوربین ها می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال نظر

 • سعید صادقی

  آموزش رفع نشتی لوله

  با در تیر ۱۳۹۷ - 0 نظرات

  نم و شکستگی لوله ها در ساختمان ها باعث خسارت های زیاد و نمای زشت داخلی یا خارجی در ساختمان ها می شود که با کارشناسی دقیق می توان مشکل را  برطرف کرد که این کارشناسی مستلزم بررسی های دقیق و مشخص کردن منبع نم و شکستگی می باشد. در مرحله اول باید مشخص شود […]

 • دانلود دفترچه راهنمای پکیج ها

  دانلود دفترچه راهنمای پکیج ها (ایران رادیاتور _ ایساتیس _ آریسون)

  با در مرداد ۱۳۹۷ - 0 نظرات

  با سلام خدمت کاربران سایت فنی آنلاین : امروز قصد داریم دفترچه های راهنمای مربوط به پکیج هاها مربوط به برندهای معروف بازار ( ایران رادیاتور _ آریستون _ ایساتیس ) رو بصورت یکجا برای شما قرار بدیم تا بتونید بصورت مستقیم اون ها رو دانلود و از اونها استفاده مفیدی ببرید.     دانلود […]

 • انواع کنتور آب کدامند؟

  با در مرداد ۱۳۹۷ - 0 نظرات

  برای اندازه گیری میزان سیال در حال جریان از یک مسیر بسته (مانند خط لوله) با سطح مقطع مشخص، می توان از وسایل و تجهیزات گوناگون استفاده کرد.در برخی از این وسایل حجم سیال در جریان به طور مستقیم خوانده می شود.و در برخی دیگر پس از اندازه گیری دبی سرعت و یا وزن سیال […]

 • سیم کشی ساختمان

  سیم کشی ساختمان به صورت اصولی راهی برای کاهش هزینه ها

  با در شهریور ۱۳۹۷ - 0 نظرات

  به کار گیری روش های درست در سیم کشی ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سیم کشی اصولی ساختمان هزینه های مربوط به نصب، نگهداری و تعمیرات آن را کاهش می دهد. انواع سیم کشی در ساختمان مراکز معتبر سیم کشی ساختمان ما بر بهره مندی از افراد متخصص و کارامد خدماتی همچون سیم […]

 • سیستم گرمایش قرنیز چیست؟

  با در مرداد ۱۳۹۷ - 0 نظرات

  سیستم گرمایش قرنیز همانگونه که از اسمش پیداست این سیستم قرنیزی است که همانند رادیاتورهای معمولی توانایی انتقال حرارت و گرمایش را دارد. در این سیستم یک پوسته از جنس آلیاژ آلومینیومی خاص با فرم و شکلی همانند قرنیزی زیبا و با تنوع رنگی بسیار گسترده،جایگزین قرنیزهای مرسوم می‌شود و بدین سبب فضای پشت این […]